Dlaczego narkoman bierze udział we wszystkich konkursach? . . . . . Bo słyszał, że do wygrania są tablety.
Za co nagrodę Nobla dostał Reymont, a za co Wałęsa? - Reymont dostał Nobla za "Chłopów", a Wałęsa za to, że z chłopów zrobił dziadów